Praktisk samarbeid med HDO

Fire NTNU-studenter har utviklet digitalt verktøy for akuttmedisin i samarbeid med HDO

Bacheloroppgaven i programmering ved NTNU er praktisk rettet og tar gjerne utgangspunkt i reelle behov fra næringsliv, offentlig sektor eller fagmiljø. Da HDO ønsket et digitalt verktøy for å opprette, distribuere og følge opp nødprosedyrer i den akuttmedisinske kjeden, tok studentene Joachim Fredrik Svendsen Berge, Christoffer Hafskjold, Kristian Hartvigsen og Bendik Ramskjell utfordringen – og satte i gang en effektiviseringsprosess som kan få stor betydning for HDO.

Linda-Theres Trondsen
Publisert 23.06.2025
Sist oppdatert 24.06.2025
En gruppe menn som poserer for et bilde

Foto: Linda-Theres Trondsen

HDO ønsket en web-basert tjeneste til opprettelse, distribusjon og oppfølging av nødprosedyrer i den akuttmedisinske kjeden. I samarbeid med HDO har studentene utviklet verktøyet Yggdrasil. Fra venstre: Audun Hilden, fullstack utvikler i HDO, Christoffer Hafskjold, Bendik Ramskjell, Joachim Fredrik Svendsen Berge, Kristian Hartvigsen og Stig Atle Haugen, driftsingeniør IKT i HDO.

- HDO ønsket en web-basert tjeneste til opprettelse, distribusjon og oppfølging av nødprosedyrer i den akuttmedisinske kjeden. I samarbeid med HDO har vi utviklet dette verktøyet, og lagt til rette for at tjenesten kan benyttes på landsbasis, sier Bendik Ramskjell.

Yggdrasil

Løsningen har fått det norrøne navnet Yggdrasil, og skal sørge for sikker og effektiv deling av nødprosedyrer mellom aktørene i den akuttmedisinske kjeden. Studentene har ikke satt applikasjonen ut i produksjon, men har laget en webtjeneste som HDO kan ta i bruk og videreutvikle. Målet er å minimere nedetiden på nasjonalt nødnummer.

- Yggdrasil fungerer som en slags bruksanvisning for hvilke telefonnumre som skal benyttes hvis det nasjonale nødnummeret er nede. I løsningen er det flere køer og alternativer å velge mellom, forklarer Christoffer Hafskjold.

- Gjennom arbeidet med oppgaven har vi hatt ukentlige møter med HDO. Arbeidet har resultert i et fullverdig program som oppfyller alle kravene satt av oppdragsgiver. Vi har også lagt til ekstra funksjonalitet, sier Joachim Fredrik Svendsen Berge.

Et lærerikt prosjekt

Målet med prosjektet har vært å utvikle en moderne webapplikasjon som kan erstatte dagens systemer.

For å løse oppgaven, fokuserte vi på fagområdene webteknologi, design, databasemodellering og informasjonssikkerhet, sier Kristian Hartvigsen.

- Sikkerhet og pålitelighet har vært den største prioriteten under utviklingen, sier Hartvigsen.

- Vi har hatt mange diskusjoner på de ukentlige møtene. Blant annet rundt hvordan vi skulle løse oppgaven, fortsetter han. Studentene har også hatt oppfølgingsmøter med veileder på fakultetet.

Oppgaven er fortrolig, noe som betyr at studentene ikke har hatt mulighet til å diskutere problemstillinger med sine medstudenter.

- Det betyr også at vi ikke har kunnet benytte oss av kunstig intelligens, men har vært nødt til å tilegne oss ny kunnskap på egenhånd, sier Hafskjold.

Spennende å se produktet ta form

- I arbeidet med oppgaven har det vært veldig spennende å se produktet ta form. Og det var spesielt fint å komme frem til et ferdig produkt, sier Svendsen Berge.

- Vi føler vi har kommet i mål med alt. Det er jo alltids noe ekstra vi kan legge til, men vi er i mål med et ferdig produkt, sier Ramskjell.

- Det er også gøy å se tilbake på den overveldende starten da vi ikke visste noe særlig om HDO eller hva oppgaven innebar, til nå som oppgaven er levert, sier Hafskjold.

På spørsmål om det har vært noen overraskelser i arbeidet med oppgaven, utbryter studentene at hele oppgaven har vært en stor overraskelse.
- Vi visste ingenting om HDO og hadde ikke noe forkunnskap om hva en nødprosedyre er, sier Ramskjell. Før oppstart hadde vi ikke en tydelig beskrivelse av hva HDO ønsket, men det er jo også fordi vi har jobbet med sensitiv informasjon, fortsetter han.

Godt samarbeid

Studentene er veldig fornøyde med samarbeidet.
- Samarbeidet med HDO har vært veldig bra. De har stilt opp på de ukentlige møtene, og vi har fått oppklart både ønsker og krav. Vi har også fått rask tilbakemelding på det vi har lurt på undervegs, smiler Svendsen Berge.

Stian Flesvik, teknisk spesialist digitale telefoniløsninger og Stig Atle Haugen, driftsingeniør IKT, har vært en del av teamet i HDO som har fulgt opp studentene som har tatt utfordringene på strak arm.

- De har levert mye mer enn det vi ba om, og lagt til flere elementer enn vi ønsket oss, sier Stig Atle Haugen. Jeg er fornøyd med prosessen og resultatet. I arbeidet med oppgaven har de også fått frie tøyler, og svart godt til forventningene, fortsetter han.

- Jeg er også veldig fornøyd. Nå er det opp til oss i HDO å forankre Yggdrasil internt. Det betyr også at vi må koble på øvrige parter som blir berørt av løsningen, sier Stian Flesvik.

- Jobben vår nå blir å sørge for at løsningen oppleves som trygg og god nok, avslutter han.